счетчик посещений

Наша медична сестра

 

Медична сестра контролює проведення ранкового прийому дітей, проводить огляди дітей після хвороби, Надає допомогу дітям, які захворіли. Стежить за дотриманням технології приготування їжі, закладкою продуктів, якістю завезеної продукції, строками реалізації продуктів харчування. Складає перспективне та щоденне меню, перевіряє якість приготування їжі. Здійснює  контроль за  виконанням плану профілактичних щеплень.

 

Харчування дитини - це важливо!

ЧОМУ ДІТЯМ ВАЖЛИВО СНІДАТИ

Хоча у вас і вихідний, але зранку дитині потрібно поїсти. Це має бути повноцінний сніданок, який наситить тіло й дасть йому енергії.

Що запропонувати дитині вранці? Вівсяну, гречану, кукурудзяну, пшоняну чи якусь іншу кашу, в яку можна додати ягоди, фрукти, овочі, горіхи, насіння. Але цукор додавати не треба, хіба що зовсім трохи для смаку. Можна підсолодити кашу ложкою меду.

Корисними вранці є страви з яєць та овочів, сирники або млинці з кисломолочним сиром, м’ясо або риба до каші чи овочів. Пити можна молочні напої без додавання цукру — кефір, йогурт або просто молоко. Після такого сніданку дитина почуватиметься ситою кілька годин. Їй вистачить енергії, щоб рухатись, думати, вчитися і спілкуватися, вона не втомлюватиметься швидко й не прагнутиме шкідливих перекусів.

Діти, які добре снідають, рідше переїдають вдень і ввечері, а отже, менше ризикують набрати зайву вагу й мати інші проблеми зі здоров’ям.

 

Рекомендації по харчуванню

Рецепт 1

•  Навчіться не помічати поганого апетиту дитини.

•  Не реагуйте хворобливо на те, що дитина мало їсть і демонстративно відсуває тарілку.

•  Не хоче їсти - спокійно і по-дружньому відпустіть її з-за столу, нехай терпить до вечері. Зрештою здоровий інстинкт переможе, їсти все одно захоче.

•  Не підгодовуйте дитину в проміжках навіть тоді, якщо вона попросить їсти.

• Лагідно поясніть, що їсти необхідно у відведений для цього час. Вечерю у такому разі зробіть дещо раніше.

• На апетит впливає зміна обстановки. Підіть на прогулянку й ви побачите, з яким апетитом після  цього їстиме ваша дитина.

• Сміливо довіряйте здоровому інстинкту, закладеному самою природою.

Рецепт 2

• Давайте тільки ту кількість їжі, що з'їдає дитина із задоволенням. Здорова дитина здебільшого споживає стільки, скільки потрібно для її організму.

•  Утримуйтеся від розмов про те, що «дитина мало або майже нічого не їсть», адже вони шкідливі.

•  Своєчасно включайте в раціон дитини різноманітні, рекомендовані для її віку, страви та, проявляючи такт і наполегливість, привчайте їсти все, що корисне для неї.

•  Дотримуйте режиму харчування.

 

• Пам'ятайте, що апетит частково залежить від сервірування столу, естетичного оформлення страв, уміння дитини користуватися ложкою, виделкою, володіння елементарними навичками культури споживання їжі.

Якою має бути домашня вечеря

Багато батьків намагаються вдома доповнити харчування дітей жирною їжею та солодощами: цукерками, вершками, ковбасою, а іноді й нагодувати перед сном повним домашнім обідом. І те, й інше завдає організму дитини шкоду.

У дитячих закладах діти отримують достатню кількість вуглеводів, жирів, а білків, особливо тваринного походження, - інколи недостатньо. Тому батькам необхідно регулярно цікавитися меню і відповідно доповнювати вечерю дітей продуктами, що містять тваринний жир (молоко, сир, яйця, риба), якщо вони були відсутні в меню.

Найдешевшим і найціннішим носієм білків є сир, тому батькам потрібно турбуватися, щоб частіше готували дитині страви з нього на вечерю. Корисний також мед. Мед з молоком, кисломолочними продуктами підвищують гемоглобін.

Необхідно привчати дітей їсти з хлібом кефір і молоко, у такий спосіб збагачується амінокислотний склад їжі.

У домашню вечерю обов'язково включають фрукти, овочі й соки, щоб доповнити денне харчування в дитячому закладі вітамінами, мінеральними солями і мікроелементами (наприклад, морквяний, томатний, виноградний, сливовий соки; яблука або інші фрукти).

Багато каротину міститься в моркві, в організмі він перетворюється на вітамін А. Морква має бути щоденним продуктом у харчуванні дитини, особливо в зимово-весняний період.